W wyniku współpracy firm HOFNER i ABSONIC w dniu 15 kwietnia 2011 odbyły się w sklepie Muzyczny.pl warsztaty autora wielu szkół gitarowych i jednocześnie jednego z najbardziej rozpoznawalnych gitarzystów w Polsce – Krzysztofa Błasia!

794

Tematem warsztatów była budowa improwizacji – w tym rola artykulacji i rytmu, we wzbogacaniu gry solo.

Krzysztof Błaś – gitarzysta, multiinstrumentalista, muzyk sesyjny. Urodził się 4 maja 1979r w Kluczborku. Grę na gitarze zaczął w wieku 11 lat. Był uczniem greckiego gitarzysty sesyjnego Sakisa Mousdrakasa, jak również Artura Lesickiego we Wrocławskiej Szkole Jazzu i Muzyki Rozrywkowej.

Współpracował z wieloma formacjami muzycznymi, komponował i nagrywał dla rozgłośni radiowych i tv, był wykładowcą na międzynarodowych warsztatach muzycznych Sozo Art Festival na Węgrzech.

Koncertował w kraju i za granicą. Grał i nagrywał z czołówką polskich muzyków : Zbigniew Lewandowski, Krzysztof Ścierański, Robert Szydło, Beata Kossowska, Lech Janerka, Mietek Jurecki, Wojciech Hoffmann, Ireneusz Głyk, Jarek Treliński (Raz, Dwa, Trzy), Jerzy Skalski, Krzysztof Wiercigroch (Piersi), Andrzej Nowak (TSA) Piotr Baron i inni.