W kole gitarowym MDK rozpoczynamy zapisy na bezpłatne warsztaty gitarowe, tradycyjnie organizowane w czasie ferii zimowych.

W ramach warsztatów placówka proponuje cykl zintensyfikowanych zajęć szkoleniowych, mających na celu zaznajamianie uczestników z podstawami gry na gitarze klasycznej oraz rozwijanie techniki gry solowej/akordowej na gitarze popularnej/akustycznej i elektrycznej.

W czasie zajęć uczestnicy zapoznają się m.in. z:

-podstawowymi technikami gry solowej (apoyando, tirando) i akordowej (łatwymi chwytami akordowymi, efektownymi sposobami akompaniamentu – arpeggio, akompaniament ragtimowy) oraz uniwersalnymi rytmami („folkowy”, „charlestonowy”, „rumbowy”, „meksykański”) wykonywanymi na gitarze i instrumentach perkusyjnych;

-zasadami tworzenia chwytów akordowych od poszczególnych strun oraz wzorcowymi chwytami majorowymi i minorowymi na strunach wiolinowych.

Dla bardziej wtajemniczonych i zainteresowanych przewidziana jest nauka akompaniamentów do aktualnych przebojów i standardów muzycznych a także znanych piosenek popularnych, turystycznych, harcerskich itp.

Zajęcia adresowane są zarówno do stałych uczestników pracowni muzycznej MDK, jak i wszystkich innych zainteresowanych – dzieci, młodzieży z terenu miasta, gminy i powiatu lubińskiego pragnącej aktywnie i pożytecznie spędzić czas wolny od nauki szkolnej.

Zajęcia prowadzone są w formie indywidualnej lub w grupach 2-, 3- osobowych (w zależności od liczby uczestników) od poniedziałku do piątku w godzinach: 9.00 -14.00.

Warsztaty gitarowe odbędą się w terminach:
-19 – 23.01.2014 r.
-26 – 30.01.2014 r.

Informacje/zgłoszenia: u osoby prowadzącej (Andrzeja Ossowskiego)