Warsztaty – MIKROFONY oraz PRZEDWZMACNIACZE (mikrofonowe i instrumentalne)
4 października w sklepie SKLADMUZYCZNY.PL

BEZPLATNE
Zastanawiasz się czasem jak to się dzieje, że nie jesteś w stanie zbliżyć się do brzmienia swoich ulubionych zespołów, chociaż teoretycznie dysponujesz podobnymi narzędziami – głosem, gitarą, klawiszami…? Interesuje Cię skąd bierze się tajemnica dobrze nagranych śladów w starych nagraniach oraz tych produkowanych współcześnie? Odpowiedź na te pytania możesz otrzymać już 4 października o godzinie 13:00 w sklepie Skladmuzyczny.pl :)

Jeżeli spędzasz czas w swoim domowym studiu, poszukując kolejnych rozwiązań w oparciu o swój interfejs audio i komputer, lecz chcesz pójść w tym temacie, pora byś zastanowił się nad doborem odpowiedniego przedwzmacniacza oraz mikrofonu i właśnie w tym kontekście powinieneś przyjść na nasze warsztaty, ponieważ kierujemy je właśnie do Ciebie :)

unnamed

Grasz na gitarze, basie, klawiszach, dęciakach, perkusji, jesteś Dj’em, a może śpiewasz? Nieważne :) Jeżeli tylko interesują Cię możliwości kreowania brzmienia w oparciu o mikrofony i przedwzmacniacze mikrofonowe, powinieneś przyjść na nasze warsztaty!

Nieważne czy jesteś zafascynowany nowoczesnym brzmieniem, czy też pociąga Cię retro, znajdziesz tutaj coś dla siebie. Wyjaśnimy Ci skąd wzięły się w dzisiejszych czasach różne przystępne cenowo konstrukcje. Zahaczymy również o podstawy zagadnień związanych z zastosowaniem mikrofonów oraz przedwzmacniaczy mikrofonowych w historii muzyki. Opowiemy Ci jak możesz dopasować brzmienie do gatunku muzyki, który Cię interesuje. Jak zawsze – im więcej pytań, tym lepiej :)

unnamed (1)

Przedwzmacniacze oraz mikrofony, które zaprezentujemy i o których opowiemy w trakcie warsztatów: Chandler Limited TG-2 500 (NOWOŚĆ!!!), Germ 500 MK-II oraz Little Devil, API 512C, API 505 DI, Cartec Pre-Q5, Neve 1073 LB, Universal Audio U610, GAP Pre 73, Warm WA-12, Avantone CV-12, Josephson e22s, Royer R121, Telefunken AR 51.

Tematy, na które będziemy rozmawiać:
– historia mikrofonów oraz preampów.
– rodzaje mikrofonów.
– Zastosowanie mikrofonów w nagraniach wokalnych oraz instrumentalnych.
– Zastosowanie przedwzmacniaczy w nagraniach wokalnych oraz instrumentalnych.
– Preamp w interefejsie audio, a preamp zewnętrzny.
– Przedwzmacniacz i mikrofon jako narzędzia kreatywnego budowania brzmienia w kompozycji
– Nagranie instrumentów klawiszowych liniowo i dobór przedwzmacniaczy do tego celu.
– Dobór przedwzmacniaczy oraz mikrofonów w celu uzyskania zadowalającego brzmienia jeszcze przed rozpoczęciem miksu.
– Dobór odpowiedniego mikrofonu dla wokalisty, jako element kreowania charakterystycznego brzmienia na scenie oraz w studiu.

Warsztaty poprowadzą: Piotr Kardas oraz Kuba Łuka – którzy wiedzą co nieco w temacie i chcą się tym podzielić :)

link do wydarzenia na FB: https://www.facebook.com/events/288789834651849/

ZAPRASZAMY! 4 października, sobota, godzina 13:00.
SKLADMUZYCZNY.PL, ul. Skawińska 14, Kraków.