Przypominamy, że w dniach 15-16 marca odbędzie się w Gdańsku kolejna – szósta już edycja Ogólnopolskich Warsztatów Perkusyjnych. Warsztaty, lekcje mistrzowskie oraz seminaria metodyczne dla nauczycieli poprowadzą zaproszeni przez organizatorów znakomici artyści. Wystąpią oni także podczas wieczornych koncertów.

Tym razem usłyszymy znakomity duet perkusyjny NanaFormosa Percussion Duo (Ya-Hsin Cheng i Yu-Ying Chang) z Tajwanu, mistrza improwizacji – Daniela Moore’a z USA oraz Dejana Tamse ze Słowenii, a także Krzysztofa Przybyłowicza (Akademia Muzyczna im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu) i Piotra Sutta (Akademia Muzyczna Łódź, OSM I i II st. w Gdańsku). Podczas koncertów, wykładowcom towarzyszyć będzie Gdańska Grupa Perkusyjna „Jeunesses Musicales”.

Jak zwykle, warsztatom towarzyszyć będzie wystawa instrumentów – stoiska z instrumentami, pałeczkami oraz akcesoriami perkusyjnymi. VI Ogólnopolskie Warsztaty Perkusyjną odbędą się w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I i II stopnia w Gdańsku.

Więcej informacji na stronie www.osm.gdansk.pl.