Warsztaty Soundela 2023, fot. Soundela

Nieustająco rosnąca reputacja Soundela jako jednego z najważniejszych warsztatów muzycznych w Polsce potwierdza się z roku na rok. Jak podkreśla portal TopGuitar w swoim artykule, to wydarzenie jest efektem niezmordowanej pracy Lubawskiej Grupy Muzyków oraz wsparcia od władz lokalnych.

Zajęcia warsztatowe prowadziły znane postaci polskiej sceny muzycznej – m.in. Jacek Królik, Natalia Kukulska, Wacław „Vogg” Kiełtyka, które dostarczyły uczestnikom niepowtarzalnej wiedzy i umiejętności. Przy bogatej ofercie warsztatów, uczestnicy musieli wybierać, na których z nich chcieli się skupić, co bywało nie lada wyzwaniem.

Wieczorne jam sessions stanowiły doskonałe miejsce do twórczej integracji po dniu pełnym nauki. Te sesje były starannie przygotowywane przez uczestników, co nadawało im charakter prawie profesjonalnych koncertów.

Podczas festiwalu, który jest integralną częścią Soundela, mogliśmy podziwiać zespoły i artystów, wyłonionych w wyniku preselekcji. W tym roku zanotowano rekordową liczbę zgłoszeń – 97! Zespołom udało się zrobić ogromne wrażenie na publiczności, zwłaszcza zespołowi Wrona z Krakowa, który zwyciężył w konkursie.

Rozmaite wydarzenia i warsztaty z trzech dni imprezy zostały uwiecznione na licznych zdjęciach, które znajdziecie w oryginalnym artykule na TopGuitar. Soundela to nie tylko miejsce edukacji i rywalizacji, ale przede wszystkim przestrzeń wymiany doświadczeń, inspiracji i budowania relacji w środowisku muzycznym. Jesteśmy pewni, że uczestnicy już nie mogą doczekać się kolejnej edycji.

Fot. główne: Warsztaty Soundela 2023, fot. Soundela