W czwartek (3 kwietnia) rozpocznie się Ogólnopolski Desant Gitarowy – cykl edukacyjny przygotowujący do Gitarowego Rekordu Guinnessa. W 9 miastach odbędą się bezpłatne warsztaty gry na gitarze, podczas których wybitni polscy gitarzyści – Leszek Cichoński oraz Marek Waszczyński – będą uczyć, jak zagrać utwory, które 1 maja zabrzmią na wrocławskim Rynku.

Desant Gitarowy to cykl bezpłatnych warsztatów, które mają za zadanie przygotować do uczestnictwa w Gitarowym Rekordzie Guinnessa. Akcja obejmie największe salony sieci EMPIK i dworce PKP w 9 miastach Polski. Pierwsze zajęcia odbędą się już 3 kwietnia w Empiku we Wrocławiu. Kolejne odwiedzą Kraków, Warszawę, Katowice, Gdańsk, Łódź, Brzeg, Poznań i Wałbrzych. W trakcie dwugodzinnych, bezpłatnych kursów uczestnicy wykonywać będą m.in. ćwiczenia rytmiczne, dowiedzą się więcej na temat artykulacji w bluesie i rocku, a przede wszystkim poznają utwory wykonywane 1 maja na wrocławskim Rynku.

Jednym z prowadzących będzie Leszek Cichoński – pomysłodawca Gitarowego Rekordu Guinnessa, który jako pierwszy w Polsce opracował instruktażowy kurs gry na gitarze z kasetami audio. Cichoński jest również autorem wielu programów telewizyjnych, w których uczył gry na gitarze („Blues-Rock Guitar”, „Gitarowe ABC. Warsztaty poprowadzi także Marek Waszczyński – kompozytor i producent muzyczny, założyciel Autorskiej Szkoły Gitarowej oraz autor wielu publikacji dotyczących nauki gry na gitarze.

Podczas warsztatów prowadzący pokażą oczywiście chwyty do kultowego utworu „Hey Joe” Jimiego Hendrixa, który 1 maja zabrzmi we Wrocławiu podczas Gitarowego Rekordu Guinnessa. W tym roku podjęta zostaje próba pobicia rekordu z 2012 roku, gdy kawałek zagrało 7273 gitarzystów. Warsztaty będą zatem świetną okazją, by przygotować się do udziału w największym święcie gitarowym w Polsce.

W zajęciach może wziąć udział każdy. Uczestnictwo jest bezpłatne, należy jednak przynieść swoją gitarę.

Harmonogram Desantu Gitarowego:

3.04 EMPIK Wrocław Renoma Leszek Cichoński, godz. 18:00
5.04 EMPIK Kraków Bonarka Leszek Cichoński, godz. 14:00
5.04 EMPIK Warszawa Junior Marek Waszczyński, godz. 14:00
6.04 EMPIK Katowice Silesia Leszek Cichoński, godz. 12:00
6.04 EMPIK Gdańsk Galeria Bałtycka Marek Waszczyński, godz. 14:00
12.04 EMPIK Łódź Manufaktura Marek Waszczyński, godz. 16:00
13.04 PKP Brzeg Marek Waszczyński, godz. 16:00
26.04 PKP Poznań Marek Waszczyński, godz. 11:00
27.04 PKP Wałbrzych Marek Waszczyński, godz. 16:00

Źródło: http://heyjoe.pl/