7 dni zajęć, 16 wykładowców z 5 różnych krajów i 10 zróżnicowanych warsztatów muzycznych oraz indywidualne lekcje mistrzowskie z prawdziwymi gwiazdami gitary. Tegoroczny Letni Kurs Gitary Krzyżowa 2014 oferuje niezwykle zróżnicowany repertuar warsztatów – od gitary klasycznej po brazylijską sambę.

Krzyżowa mistrzowskie wakacje 01

Kurs jest organizowany przez Wrocławskie Towarzystwo Gitarowe, dzięki dofinansowaniu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Będziemy wdzięczni za opublikowanie / upowszechnienie informacji o Kursie, dzięki którym więcej osób będzie mogło dowiedzieć się i wziąć udział w Letnim Kursie Gitary Krzyżowa 2014.

 

Krzyżowa 2014: Mistrzowskie wakacje z gitarą

7 dni zajęć, 16 wykładowców z 5 różnych krajów i 10 zróżnicowanych warsztatów muzycznych oraz indywidualne lekcje mistrzowskie z prawdziwymi gwiazdami gitary. Tegoroczny Letni Kurs Gitary Krzyżowa 2014 oferuje niezwykle zróżnicowany repertuar warsztatów – od gitary klasycznej po brazylijską sambę.
Letni Kursu Gitary Krzyżowa potrwa od 10 do 18 sierpnia i będzie chyba jedynym wydarzeniem tego lata, kiedy pod jednym dachem spotka się tylu wybitnych gitarzystów jednocześnie. Kurs ten skierowany jest do gitarzystów w każdym wieku, niezależnie od jego umiejętności i poziomu zaawansowania gry.

Wybitne nazwiska

Już pierwsze potwierdzone nazwiska wykładowców gwarantują niezwykle wysoki poziom zaplanowanych zajęć. Do Krzyżowej po raz kolejny przyjedzie Marek Pasieczny, który poprowadzi codzienny kurs praktycznej kompozycji oraz Robert Horna, który poprowadzi orkiestrę gitarową. Na jazzowe improwizacje zapraszamy w imieniu Marcina Olaka, natomiast Carlos Piñana zaprasza na swoje zajęcia wszystkich, którzy chcą odkrywać pełen słońca i energii świat muzyki flamenco. Z kolei do znakomitego niemieckiego gitarzysty, Thomasa Offermanna można zapisywać się na lekcje indywidualne z gitary klasycznej.

Egzotyczne rytmy

Przez tych kilka dni uczestnicy Kursu w Krzyżowej będą mogli poczuć się niczym na wakacjach w roztańczonej Brazylii. Stanie się to za sprawą gitarowych warsztatów z samby, choro i bosa nowy, które poprowadzi nauczyciel z Rio de Janeiro, Leonardo Vilhena. Latynoskie rytmy będą też królować na warsztatach perkusyjnych Mikołaja Wieleckiego. Zajęcia perkusyjne samba de roda będą obejmowały podstawę techniki na brazylijskich instrumentach perkusyjnych oraz przygotowanie programu koncertu i jam session.

Gwiazdorskie występy

Wakacje w Krzyżowej to także okazja, żeby trochę pogwiazdorzyć – mówi wykładowca, pomysłodawca i szef artystyczny Kursu, wrocławski gitarzysta, Krzysztof Pełech. – Dlatego do współpracy zaprosiliśmy Magdalenę Czwojdę, która poprowadzi zajęcia z muzyki rozrywkowej oraz Piotra Resteckiego odpowiedzialnego oczywiście za fingerstyle.
Bardziej nieśmiałym gitarzystom pomoże w występach trening z Anną Siek, aktorką i gitarzystką, która przygotuje zajęcia aktorskie związane z rozgrzewką artysty i metodami na opanowanie tremy.

Indywidualne podejście

Większość wykładowców oprócz zajęć grupowych poprowadzi również lekcje indywidualne. Wszystko po to, by niezależnie od wieku i poziomu zaawansowania gry na gitarze każdy z uczestników czuł, że wybrane zajęcia są dopasowane do jego potrzeb i umiejętności. Michał Stanikowski, do którego również można zapisać się na indywidualne lekcje, stwierdził kiedyś, że nauka w Krzyżowej jest naprawdę niezwykła, bo „towarzyszy jej energia, pozwalająca kursantom i wykładowcom zajmować się graniem 24 godziny na dobę bez zmrużenia oczu”.
Dlatego jeśli chcecie tego doświadczyć warto już teraz zaplanować swoje wakacje w Krzyżowej. Więcej informacji o kursie znajdziecie na: www.gitara.krzyzowa.pl oraz na profilu Facebook Summer Guitar Workshop Krzyżowa